Rezervujte nyní!

History

Historie hotelu Axa

Funkcionalistická budova Hotelu AXA byla projektována a postavena architektem a stavitelem Václavem Pilcem v letech 1930-32. V této polyfunkční budově, která byla koncipována především s ohledem na sportovní charakter hotelu (25m plavecký bazén, původně se skokanskou věží, velká a malá tělocvična), byly i prostory obchodní (obchodní dům Jepa), restaurační a komerční. Pokoje byly vybaveny funkčním nábytkem ve stylu hotelu.

Sportovní koncept vypracovala manželka Václava Pilce, špičková sportovkyně a reprezentantka prvorepublikového Československa v plavání a skocích do vody, prof. Běla Friedländerová, která vedla sportovní a tělovýchovné kurzy, určené především ženám a dívkám.

Dnes dědičky Václava Pilce a Běly Friedländerové chtějí navázat na tuto tradici, která spočívala v tělesné a duševní vyrovnanosti a zdraví. Rády Vás uvítají v hotelu, kde je stále k dispozici hostům veřejný bazén a fitness centrum. I do budoucna chtějí pokračovat v rozvíjení Paláce AXA, nejen ve sportovním, ale i ekologicky šetrném duchu.